وي سايت دنياي فناوري

ساخت نوعي جوهر رسانا با خاصيت كشساني كه توليد لباس هاي هوشمند را ممكن مي كند

روياي داشتن كامپيوتر روي لباس هايمان ممكن است كمتر از آن چيزي كه تصورش را مي كنيد به طول بيانجامد. پژوهشگران ژاپني نوعي جوهر رساناي قابل چاپ ساخته اند كه حتي در صورتي كه سه برابر طول واقعي اش آن را بكشيد باز هم مدار را حفظ مي كند و به لطف آن مي توانيد لباس هاي ورزشي مجهز به حسگر، دنبال كننده فعاليت و ديگر دستگاه هاي پردازشي بسازيد.

اما نكته كليدي در ساخت اين جوهر استفاده از تركيب فلورين، نوعي حلال اورگانيك و ذرات نقره است كه پس از تركيب شدن با يكديگر، حتي در شرايط غير عادي نيز الكتريسيته را از خود عبور مي دهند.نمونه فعلي ساخته شده براي اين جوهر نوعي مچبند است كه حركات ماهيچه را دنبال مي كند و ايده اي كاملا خام محسوب مي شود؛ از همين رو، پيش از آنكه اين مچبند را جايگزين دستبدها و ساعت هاي هوشمند قدم شمار خود نماييد لازم است كه شدت جريان برق ورودي به آن از ميزان فعلي اش كمتر شود.

با اين همه، جالب است بدانيد كه پرينت اين جوهر بسيار ساده است و به همين خاطر توليد آن در مقياس هاي بالا براي استفاده روي تي شرت ها و مچبندها نيز به نسبت آسان خواهد بود.

گفتني است هم اكنون هم لباس هاي هوشمند براي دنبال كردن تناسب اندام ساخته شده اند اما اين نوآوري، توليد آنها در مقياس تجاري و پوشيدنشان را راحت تر خواهد كرد.

ارسال توسط مرجع شركت سئو ايران ساينا


ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهرنگ | ۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۳۹:۰۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

هشت روش موثر براي مقابله با استرس

وقت خود را صرف موضوعات مورد علاقه خود كرده و از جنجال ها بپرهيزيد. موضوع كتاب هرچه كه مي خواهد باشد؛ فقط مهم اين است كه استرس فعلي شما را كم كند. سعي كنيد نكات مهم و مورد علاقه خود را با مطالعه بدست آوريد.
۳- ايده هاي خود را در يك دفترچه يادداشت كنيد

نوشتن يكي از كارهايي است كه هنوز بسياري از كارآفرينان هم آن را به اندازه كافي انجام نمي دهند. نوشتن تمرين قدرتمندي است كه به شما كمك مي كند درك بهتري از مسائل و مشكلات پيش رو داشته باشيد.

همواره يك دفترچه يادداشت كنار دست يا در كيف خود بگذاريد. هنگامي كه در يك موقعيت استرس زا قرار گرفتيد، دفترچه خود را درآورده و آنچه را كه سبب بهبود اوضاع و روش هاي ممكن براي رفع مشكلات مي شود، بنويسيد. اين روش را امتحان كنيد تا از اثرات آن شگفت زده شويد و ببينيد چطور مي توانيد بر بسياري از مشكلات و مسائل غلبه كنيد.
۴- ورزش كنيدبه جرات مي توان گفت بهترين روش براي كاهش استرس، ورزش كردن است و شما به معناي واقعي كلمه قادر خواهيد بود فشار رواني وارد بر خود را كاهش دهيد. معمولاً افراد براي ورزش كردن به دنبال انگيزه مي گردند و اين خود بزرگترين مانع براي انجام اين كار است؛ اما به ياد داشته باشيد اگر منظم ورزش كنيد و خود را به آن عادت دهيد، مطمئناً هيچ فرصتي را براي باشگاه رفتن و كاهش استرس از دست نخواهيد داد.

تلفن همراه خود را كنار گذاشته و بگذاريد خون با خيال راحت به تمام بدن شما برسد و ضربان قلبتان بالا برود. گذشته از كاهش استرس، فوايدي كه ورزش منظم مي تواند براي سلامتي تان داشته باشد، كافي است تا شما را به انجام اين كار ترغيب كند.
۵- بدويد

در كنار باشگاه رفتن، براي اينكه مشغله هاي كاري خود را دور بريزيد، براي دويدن از خانه خارج شويد. در حين دويدن، جاهايي را براي خودتان علامت گذاري كنيد و همه تمركزتان را روي رسيدن به نقاط ياد شده قرار دهيد. اين كار تمام استرس شما را از بين خواهد برد.

درست مانند زمان هايي كه در باشگاه حضور داريد، در زمان دويدن نيز تلفن همراه خود را كنار بگذاريد زيرا باعث حواس پرتي شما خواهد شد و استرس تان را باز مي گرداند. سعي كنيد در وقت دويدن، پيام و ايميل هايتان را چك نكنيد چراكه خواندن تنها يك پيام كافي است تا استرس شما باز گردد. يك جفت كفش راحت بپوشيد و ليست موزيك هايي را كه دوست داريد آماده كرده و دل به جاده بزنيد.
۶- بوكس كار كنيدبوكس يكي از ورزش هايي است كه هم به تناسب اندام شما كمك مي كند هم سبب كاهش فشار هاي رواني مي شود. در اكثر باشگاه هايي كه رشته بوكس در آنها ارائه مي شود، آن را به عنوان ورزشي كه به كاهش استرس كمك مي كند، تبليغ مي كنند.

فرقي نمي كند مرد باشيد يا زن و يا اينكه چه سن و سالي داشته باشيد؛ گاهي اوقات نياز داريد تا در رينگ مشغول ضربه زدن باشيد تا هرآنچه در وجودتان هست را خالي كنيد. اگر به بوكس علاقه نداريد، سراغ ورزش هايي مانند گلف يا بيسبال برويد. زمين بازي ۲۵۶ متري گلف يا ۳۶۵ متري بيسبال مي تواند به شما كمك كند استرس هاي خود را فراموش كنيد.
۷- وقتي را براي تفكر عميق در نظر بگيريد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط بهرنگ | ۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۴:۲۰:۴۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |